^Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W 1993 roku przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zamościu powstały Warsztaty Terapii Zajęciowej przy ul. Gen. Orlicz-Dreszera 14.

 

W Warsztacie Terapii Zajęciowej uczestniczy 48 osób w następujących grupach terapeutycznych: poligraficzna, tkacko-plastyczna, gospodarstwa domowego, krawieckie, ceramiczna, stolarska. Uczestnikami warsztatu są osoby upośledzone umysłowo posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem do terapii zajęciowej.

 

Zajęcia rehabilitacyjne prowadzi zespół specjalistów:

- instruktor terapii zajęciowej

- psycholog

- rehabilitant

- muzykoterapeuta

 

Warsztat umożliwia osobom niepełnosprawnym rehabilitację i terapię w sferze społecznej, zawodowej, emocjonalnej, a także fizycznej. Z tego względu jest placówką niezwykle potrzebną, zarówno osobom uczestniczącym w rehabilitacji, jak i ich opiekunom. Uczestnictwo w warsztacie terapii zajęciowej stwarza szansę osobom niepełnosprawnym na rozwój w zakresie własnych możliwości oraz na udział w życiu społecznym.

 

Kierownikiem warsztatu jest mgr inż. Marian Kondrat

 

Kontakt

Warsztat Terapii Zajęciowej

ul. Gen. Orlicz - Dreszera 14

22-400 Zamość

Sekretariat tel. 84 638 86 22

Kierownik tel. 84 638 86 23

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.