^Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W dniu 13.09.2015 r. Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz osób z Upośledzeniem Umysłowym w Zamościu, ul. Orlicz Dreszera 14 zorganizowało wycieczkę dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów do Rudy Różanieckiej.

W wycieczce uczestniczyło 62 osoby z miasta i powiatu Zamość, w tym 33 osoby niepełnosprawne i 29 opiekunów. Z Miasta Zamość 22 osoby niepełnosprawne i 20 opiekunów i z powiatu Zamość 10 osób niepełnosprawnych i 10 opiekunów.

Program wycieczki przedstawiał się następująco:

O godzinie 8.30 grupa uczestników wyjechała z Zamościa do Rudy Różanieckiej.Na parkingu w Gospodarstwie Rybackim przy Karczmie Dębowy Dwór czekał na grupę wycieczkową przewodnik, który opowiedział o miejscach historycznych, miejscowości oraz przedstawił jej zabytki. Następnie około godz. 12.00 wszyscy udali się na obiad do malowniczo położonej karczmy na wyspie w środku zalewu otoczonego lasem.
Po obiedzie cała grupa miała czas wolny, który jedni poświęcili wspólnym spacerom po plaży i lesie, a inni korzystali z rowerów wodnych pływając po zalewie, dzieci i młodzież miały możliwość skorzystania z placu zabaw. Część uczestników poświęciła czas na wspólne rozmowy przy kawie w karczmie nad zalewem.
Około godziny 14.00 wszyscy uczestnicy spotkali się przy wspólnym grillowaniu kiełbasek. Dzieci i młodzież wraz z opiekunami bawili się przy akompaniamencie akordeonu. Było wspólne śpiewanie oraz zabawy dla dzieci, młodzieży i rodziców.

Około godziny 16.00 wszyscy uczestnicy w doskonałych humorach wyruszyli w drogę powrotna do Zamościa.

Wycieczka była dobrą okazją do integracji rodziców oraz osób niepełnosprawnych, wymiany doświadczeń miedzy rodzicami, poznania nowych miejsc i historii regionu.